שיפוץ דירה

כיום משפחות רבות משפצות את דירתם. שיפוץ דירה משנה הן את מראה והן את האנרגיות המצויות בו.

שיפוץ נכס יכול להיות לאחר קניית דירה יד שנייה או בדירה שבה גרים זמן רב. דירה ישנה, מוזנחת או מחולקת לא נכון יכולה במעט זמן להפוך לדירה בעיצוב חדיש ועדכני העונה על צרכי כל בני הבית. השינויים אותם ניתן לערוך לדוגמא הם: שינויי במבנה החלל והתאמתו להרחבת המשפחה, שינויים אסתטיים ועיצובים, החלפת מטבח ויצירת אי או בר במרכזו, דקורציה מגבס לסלון או לחדרים השונים, ריצוף וחיפויי רצפה, החלפה ושדרוג חלל האמבטיה, הוספת חדרים, איחוד חדרים קיימים והגדלת החלל וחלוקה חדש של המבנה.

בממוצע כל בית עובר שיפוץ דירה אחת לכמה שנים, לעיתים מדובר בשיפוץ נרחב ולעיתים בתוספות ושדרוגים קלים

לפני השיפוץ חשוב להחליט על התקציב העקרוני אותו אתם מוכנים להוציא, בכדי לעמוד בתקציב כדאי להשאיר מעט כסף להוצאות בלתי צפויות (כ 10-20% מהתקציב הכללי). כדאי להשתמש בשירותיו של קבלן שיפוצים הרשום בפנקס הקבלנים, הוא ינהל ויהיה אחראי על הפרויקט בכללותו. חוות דעת של מקבילי שירות מרוצים נחוצים מאוד, דרך אחת היא באמצעות האינטרנט, אך קבלת חוות דעת ממקור ראשון שקיבל שירות של אותו קבלן שיפוצים עולה באלף מונים. בנוסף לאחר ההמלצות רצוי לבקש לראות תמונות של עבודות אותם ביצע. לאחר ההחלטה על אופי השיפוץ חשוב לקבל מספר הצעות מחיר שיכללו את אותה עבודה. זו על מנת שנוכל לבחון ולהשוות אותם ולקבל את ההצעה המשתלמת ביותר עבורנו. טרם תחילת העבודה חשוב לסכם על כל פרטי השיפוץ והשדרוג בחוזה כתוב בין הצדדים. החוזה יכלול את פרטי השיפוץ, זמני העבודה ותאריך סיום הפרויקט, וחלוקת התשלום. רצויי לחלק את התשלום ולשלמו בהתאם להתקדמות העבודה, החלוקה בדרך כלל תתבצע תשלום בתחילת העבודה, אמצע והיתרה בסופה.
להלן מספר טיפים לשיפוץ מוצלח:

  • לעיתים מחירי שיפוץ חורף ולא בתקופת החגים זולים יותר.
  • כדאי לעבור עם קבלן השיפוץ בחלל הבית מספר פעמים ולקבל את חוות דעתו המקצועית בעניין השיפוץ הדירה.
  • חשוב ליצור תרשים של הרהיטים הרצויים בחלל ולהתאים את התנאים אליהם, לדוגמא: נקודות חשמל, שליטה על רוחב חדר בהתאם לגודל של רהיט משמעותי.
  • בחירה נכונה של צבעים לקירות, צבע יכול לסייע לאווירה מתאימה.
  • חשוב מידי פעם לסייר בדירה לבחינת התקדמות השיפוץ.

    החלום לדירה משופצת ומעוצבת קרוב מתמיד.