שטיחים מקיר לקיר

שטיחים מקיר לקיר הינם שטיחים ייחודיים הפרוסים על פני כל שטח הרצפה. ניתן להתקין שטיחים מקיר לקיר הן בבתים והן במשרדים – השטיחים מקנים מראה אחיד ומרוצף לחלל החדר.
התקנה של שטיח מקיר לקיר הינה התקנה לטווח ארוך – ויש לקחת פרט זה בחשבון כששוקלים לשלב שטיח בחדר. שטיח מקיר לקיר נעשה לחלק בלתי נפרד מהחדר ומורגש בכל מקום עליו דורכים.

בבחירת סוגי השטיחים יש לקחת בחשבון את האדם המתגורר בחדר, האם מדובר בילדים או באנשים בוגרים, כאשר מדובר בילדים ניתן לבחור בשטיח עם סיבים מצומצמים ומסיבים יותר בעיקר להקל עלינו לנקות אחריהם, בחדר של אדם בוגר האפשרויות הרבה יותר פתוחות ניקוי שטיחים מקיר לקיר מתבצע באותו הדרך של ניקוי שטיחים רגילים, ניתן להשתמש בחומרים מסירי כתמים במקרים קשים יותר כמובן

מדוע משתלם להתקין שטיחים מקיר לקיר?

ראשית, שטיחים איכותיים ידועים בעמידותם הרבה לאורך שנים, ושמירה על מראה מחודש לאורך זמן. בנוסף, במידה ויצא לכם לפסוע לאחרונה על שטיח כזה – וודאי הרגשתם מה ההבדל בין שטיח מקיר לקיר לבין שטיח רגיל או אזור ללא שטיח כלל. המגע עם השטיח הוא נעים במיוחד וניתן להלך עליו גם בעודנו יחפים.

זאת ועוד, השכבה העבה של הסיבים ממנו עשוי השטיח מבודדת היטב מפני קור, עובדה המקנה לו יתרון בחדר עם ילדים או אנשים הרגישים ביותר לקור.

התקנת השטיחים

כשבעל המקצוע יגיע לביתכם על מנת להתקין את השטיח מקיר לקיר, הצעד הראשון אותו הוא יבצע יהיה להוציא את כלל הרהיטים מהחדר החוצה. בשלב הבא, תותקן על גבי הרצפה שכבת השטיח הראשונה, שהינה שכבת ספוג רכה ונעימה. שכבה זו מונעת חבלות במקרים של נפילה ומקנה תחושה נוחה במגע עם השטיח. לאחר מכן, בעל המקצוע יתקין את השכבה השנייה – את השטיח עצמו. לאחר מכן, איש המקצוע יוודא שיש לכם נקודות חשמל זמינות על מנת שתוכלו לחבר שואב אבק בעת הצורך ולנקות את השטיח. שטיחים העשויים מסיבים צפופים הינם קלים יותר לניקוי ולעומת זאת שטיחים העשויים בצורה פחות צפופה – קלים פחות לתחזוקה.

כיצד מנקים את השטיחים הללו?

באופן כללי, שטיח מקיר לקיר ניתן לניקוי אפילו לא על ידי בעל מקצוע מיומן – באמצעות שואב אבק בעוצמת טורבו ומסירי כתמים קשים. ככלל, מלאכת ניקוי השטיח מקיר לקיר אינה מלאכה פשוטה – השטיח הינו גדול ורחב, לעיתים מצטברים עליו כתמים שקשה להסירם וזמן הניקוי עלול להיות ממושך. רוב האנשים יעדיפו להפקיד בידי חברה מקצועית לניקוי שטיחים את המלאכה הזו.
בבעלות חברת הניקיון שואבי אבק עוצמתיים המסוגלים לשאוב לכלוך עקשני במהירות ובקלות, וכן חומרי ניקוי חזקים שמסוגלים להסיר את הלכלוך שנדבק לחורים ולסדקים.

על מנת לתחזק את השטיח שברשותכם בצורה נכונה- בקשו מאנשי המקצוע המיומנים להדריך אתכם באשר לסוג השטיח, חומרי הניקוי המתאימים לו ביותר ושמירת תוצאות הניקוי לאורך זמן.

טיבו של השטיח:

רוב השטיחים מקיר לקיר עשויים מסיבים סינטטיים, אך ניתן להשיגם גם מסיבי צמר.
השטיחים הללו כמו גם השטיחים הניידים בעלי צפיפות סיבים שונה. ככל שהצפיפות גבוהה יותר כך
השטיח יהיה נעים יותר, חזק יותר, איכותי יותר ובהתאם לכך גם מחירו יעלה.
קיימות שתי צורות סיבים : האחת סיבי לולאות, בשטיח זה הסיבים מסודרים כלולאות, סוג זה מתאים בעיקר למשרדים ומרכזי ילדים, הוא צובר פחות אבק ועמיד יותר. צורת סידור הסיבים השנייה נקראת
שטיח שעיר, בו הסיבים זקופים וחתוכים בצורה שווה , סוג זה ניתן להשיג בגבהים שונים.
ניתן להתקין שטיח מקיר לקיר ישירות לרצפה תהליך זה נקרא הדבקה וניתן להניח תחת השטיח ספוג בעובי 8 מ"מ ולהדביק בניהם לבין הרצפה תהליך זה נקרא מתיחה. ריפוד הספוג יוצר תחושה נעימה
יותר בעת ההליכה וכן בידוד טוב יותר מרצפה.
אורך השטיח משתנה בהתאם לצורכי הלקוח, אך הרוחב שטיח מקיר לקיר מגיע בשתי מידות
עיקריות 3.66 ו 4.00 מטרים ולכן יש להתאים את הגודל השטיח מראש לגודל החדר. במידה
ונשארת שארית שטיח ניתן לבקש מהמוכר לתפור את השארית מסביב וליצור שטיח קטן נוסף.
לשטיח מקיר לקיר יתרונות רבים מכיסויי רצפות ישנות (זול יותר מלהחליפן), בידוד קבוע מהרצפה, ועד יציבות השטיח ומניעת נפילות מקפלים, אך יש לשמור על ניקיונו, הוא צובר אבק וכן לשמור מפני היוצרות כתמים.