שטיחים לחדר ילדים

הורים רבים מעוניינים להעניק לילדיהם את מרב התנאים בחדר האישי שלהם. מיטה נוחה, חדר אסתטי ויפה, תמונות נאות על הקירות וכמובן – שטיח המתאים להעדפותיהם ולצרכיהם.

הוספת שטיחים לחדרי ילדים

ההוספה משדרגת באופן משמעותי את המראה הכללי של החדר ואף קובעת את אופיו. חדר ילדים המיועד לתינוק קטן לרוב מרופד בשטיחון זעיר – בדרך כלל אין צורך ביותר מזה – הצרכים שלו הם מינימאליים. ילדים בגילאי בית הספר שהינם תוססים וחמי מזג ישמחו לשטיח היוצר עיצוב שובב וילדותי בחדרם המכיל לרוב את הדמויות המצוירות האהובות עליהם. חדר המאכלס בעיקר בנות יכיל לרוב שטיחים לחדרי ילדים הכוללים נסיכות ופיות, שילובים של צבעים פסטליים ורכים (ורוד צהוב וכחול) ומרקמים עדינים.

בחירת שטיחים לחדר ילדים שונה מבחירת שטיח לכל חדר אחר, שטיח לילדים צריך להיות פונקציונאלי לצורכי הילד, וקל לניקוי בשבילנו כמובן, תחילה חשוב שהשטיח יהיה צבעוני, נעים לעין ומתאים לחדרו של הילד, ניתן לקחת את הילד ולערבו בבחירת השטיח לחדרו, אין להראות לילד שטיחים רבים אלא לתת לו לבחור ממלאי מצומצם (2-3 שטיחים) כדי למנוע בלבול וחוסר החלטיות. ילדים נוהגים לבלות זמן רב בישיבה על השטיח ולכן קיימת חשיבות רבה למרקם השטיח ולעוביו, על השטיח להיות נוח, נעים וכמובן לבודד מהרצפה. שטיח בעל צבע לא אחיד יגרום ללכלוך לבלוט עליו פחות לעומת שטיח בצבע אחיד (לא משנה אם השטיח כהה או בהיר)

סוגי שטיחים והמלצות לחדרי ילדים:

להבדיל משטיחים לסלון, שטיחים לחדרי ילדים מהווים בחירה מועדפת הן עבור הילדים והן עבור הוריהם. השטיח מרכז את הילדים למקום אחד, עליו הם יכולים לשחק בשלווה, לשתף פעולה וליהנות. אין מראה שיותר משובב את נפש ההורים מלראות את ילדיהם משחקים בצוותא על שטיח יפה ומעניין. יתרון נוסף להוספת שטיחים לחדרי ילדים הוא הביטחון שהוא מספק. אם יש לכם תינוק שזה עתה התחיל לזחול או ילד שממש עכשיו התחיל לעמוד, המצאות שטיח בחדרו תמנע חבלות העלולות להיגרם בעת נפילה. גם ההורים הלחוצים ביותר יכולים להיות שלווים ביודעם שיש שטיח מרופד בחדרו של ילדם המהווה אמצעי בטיחות יעיל.
כמו כן, בעונת המעבר או בעונת החורף, הרצפה נוטה להיות קרה ולא נעימה למגע כלל וכלל. שטיח הממוקם באמצע החדר או בפינה המיועדת למשחק תאפשר לילדים לשבת בנוחות ולא לחוש ברצפה הקרה.
לבסוף, שטיח מעוצב בצורה אסתטית ונאה מוסיף רבות לפן העיצובי של החדר, ואם נושא עיצוב הבית הוא בנפשכם, הוספת שטיח בחדר הילדים יספק לא רק את ילדכם אלא גם אתכם.

שטיחי אריגה לחדרי ילדים מגיעים בשני סוגי סיבים, האחד סיב מסוג פוליפופילן והשני היטסט.
שטיח פוליפופילן בעל סיבים סטטיים ולכן מושך עליו אבק ולכלוך, ניקויי שטיח מסוג זה קשה יותר והוצאת כתמים דורשת מאמץ רב.שטיח זה פחות מומלץ לחדרי ילדים ונוער.
הסוג השני שטיחי היטסט- סיב זה הינו סיב אנטי סטטי, אינו צובר ומושך עליו אבק ולכלוך ובנוסף יותר קל לנקותו (מספיקה שאיבה קלה) ולהוציא מימנו כתמים. סיבו רך, נעים למגע, השטיח נשמר לאורך זמן רב ובעל שחיקה נמוכה, שטיח זה מומלץ לחדרי ילדים ונוער.

ניקוי השטיחים בחדרי ילדים

אם אתם חובבי ניקיון, או לחילופין – אתם מאפשרים לילדכם לאכול בחדר הילדים ולא רק במטבח, יהיה חכם מצדכם לבחור שטיח לחדר הילדים שהינו נוח וקל לניקוי. את רוב השטיחים הממוקמים בחדר הילדים קל מאוד לנקות, לעתים די בניעור קל בלבד מאבק או משאריות הפירורים שהצטברו עליהם, או בשאיבת אבק באמצעות שואב אבק בעוצמה בינונית. בבואכם לבחור שטיח לחדר הילדים שלכם, שימו לב בעיקר לעובדה ששטיחון קטן הינו קל לניקוי פי כמה משטיח גדול ממדים.

יש לשאוב את השטיח פעמיים בשבוע.
מידי פעם יש לסובב את השטיח (180 מעלות) כדי למנוע שחיקה של הצד החשוף יותר. סיבובו של השטיח ייצור מראה אחיד לכל אורכו.
יש לטפל בכתם בעודו טרי, זהו השלב בוא תהליך הניקוי יהיה קל ביותר ואפקטיבי ביותר. בתחילה אם נשפך דבר מה על השטיח יש לספוג אותו בטפיחות קלות וללא שימוש בכוח רב. את הכתם עצמו ניתן להוריד בעזרת מעט מים חמים עם סבון או סודה לשתייה, הפעולה צריכה להיעשות בעדינות ולא בשפשוף חזק וזאת כדי לשמור על אחידות בצבע ובשחיקת השטיח.