שטיחים לחדרי ילדים

הוספת שטיחים לחדרי ילדים הם מאורע משמח בין אם אתם מרפדים את משכנו של ילד יחיד ובין אם יש לכם כמה ילדים. שטיחים לחדרי ילדים מגיעים בכמה גדלים ובסגנונות ילדותיים ופסטליים. יש שטיחים שנראים שעירים וצבעוניים, יש שטיחים המאוירים בדמויות מצוירות האהובות על ילדים, שטיחים המותאמים לחדרי בנות ושטיחים המותאמים לחדרי בנים.את כולם ניתן למצאו בחנויות השטיחים

בחירת שטיחים לחדרי ילדים

שאלת השאלות היא כיצד לבחור שטיח לחדר ילדים? איזה שטיח מתאים לחדרי ילדים? כיום שמגוון סוגי השטיחים הולך וגדל אנו עלולים להתבלבל בבחירת השטיח, בחירת שטיחים לחדרי ילדים חשובה בעיקר אם אנו רוצים להמשיך ולשמור על מראהו הרענן של השטיח וכמובן שתהיה לנו עבודה קלה בניקוי השטיח,

ילדים אוהבים לכלכלך על זה אין ויכוח לכן תחילה חשוב לבחור שטיח דוחה לילכלוך ואבק עד כמה שאפשר, שטיחים עם סיבים עבים ומצומצמים יכולו בהחלט לעשות את העבודה, לא פחות חשוב שהשטיחים יתאימו לצבעים או לאיורים שהילד אוהב דבר שיגביר את הרצון של הילד לשבת בשטיח ולשחק

מדוע כדאי להשקיע ולהוסיף שטיחים לחדרי ילדים?

ההשקעה בקניית שטיח לחדר הילדים הינה השקעה משתלמת מבחינה כספית, בטיחותית ופונקציונאלית.

ראשית, רצפה המכוסה בשטיח מזמינה את הילדים לשבת עליה ולשחק בשקט. השטיח מהווה כעין מרכז, עליו הילדים מתרכזים ומוציאים את המשחקים השונים. בניגוד לרצפה מרוצפת, שלעתים קרובות לא נעימה למגע, רצפה המכוסה בשטיח מספקת ריפוד רך ונוח לישיבה ממושכת. בנוסף, אם יש פעוטות בבית או תינוקות רכים הזוחלים על גבי הרצפה – הוספת שטיחים לחדרי ילדים ירככו נפילות העלולות להיגרם מהחלקה.

בנוסף, רצפה המכוסה בשטיח קלה הרבה יותר לניקוי מאשר רצפה שאינה מכוסה כלל. לרצפה מרוצפת דרושה שטיפה לעיתים קרובות, טאטוא פירורים ואבק וכדומה. אם תכסו את הרצפה בשטיח – כל מה שתצטרכו לעשות הוא לשאוב את השטיח מדי פעם בפעם.

כמו כן, הוספת שטיחים לחדרי ילדים מעניקה לחדר עיצוב רך, ילדותי ומזמין. בשוק השטיחים, יש מבחר שטיחים המתאימים לגילאים שונים ולסגנונות שונים. כדאי להתאים את השטיח לגווני החדר על מנת לספק לו עיצוב מושלם.

התאמת השטיח לגיל הילדים

שטיחים המיועדים לילדים קטנים מומלץ שיהיו רכים במיוחד, בעלי סיבים שלא נתלשים החוצה. פעוטות עלולים לנסות לאכול את השטיח ועל כן רצוי לבחור שטיח בעל עמידות גבוהה. לגילאים הצעירים מומלץ לבחור שטיחים שעליהם דמויות של חיות מצוירות. לגילאי בית הספר היסודי מומלץ לבחור בשטיחים מסוג שאגי, שהינם שטיחים המגיעים במבחר דוגמאות ועיצובים. בנים ובנות אולי יעדיפו דמויות מצוירות האהובות עליהם, בנים יעדיפו דמויות המשדרות כוח, ובנות תעדפנה נסיכות ופיות.

לגילאים המבוגרים יותר, אין צורך בהתאמת שטיח בעל ריפוד עבה. עצם המצאות שטיח בחדר מהווה כיסוי הולם לרצפה ומאפשר הרגשת חמימות.

מיקום השטיח בחדר הילדים?

דבר זה תלוי בהעדפתכם האישית. יש אנשים שיעדיפו שטיח באמצע החדר – המשמש בעיקר כאלמנט עיצובי המפאר את מראה החדר. יש אנשים שיעדיפו למקם את השטיח ליד המיטה לתוספת נוחות כשהילדים יורדים ממנה. ישנה אפשרות נוספת למיקום השטיח בצדי החדר, בתור פינת משחקים – למשל.
לסיכום, שטיח בחדר הילדים מקנה לחדר חמימות ויופי לצד בטיחות ונוחות.