שטיחים באריגה

שטיחי אריגה מיוצרים על ידי מכונות אריגה,

השטיחים הללו קיימים בדוגמאות שונות מדוגמאות מודרניות ועד דוגמאות קלאסיות עכשיות, הדוגמאות המודרניות- בדרך כלל צבעוניות חדשניות אם מעט דוגמא, הקו המנחה הוא יותר חלק ופחות קשקושים, כיום שטיחים רבים גם באים עם דוגמאות אבסטרקטיות.

הדוגמאות הקלאסיות – בעיקרם שטיחים בדוגמאות פרסיות, אפגניות ואירופאיות עם דוגמאות בסגנון של פרחים, עלים, קוים מעוגלים, הדוגמא מכסה את רוב השטיח .

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של שטיחים. החלוקה בין השטיחים היא עפ"י סוג החומר מימנו השטיח עשויי, ישנם שטיחים מחומרים טבעיים כדוגמת הצמר וישנם שטיחים העשויים מחומרים סינטטיים.

שטיחי הצמר נשמרים לשנים ארוכות, מראה הסיבים אינו מבריק בשטיח צמר לעומת שטיחים סינתטיים, אך מחירו גבוה יותר.
שטיחי האריגה הסינתטיים מגיעים בשני סוגי סיב היטסט ופוליפרופיליין,
היטסט – סיב סינתטי בעל מגע נעים קל לניקוי, חזק סיבו המיוחד מאפשר שאיבה קלה ללא מאמץ , אנטיסטאטי, הסיב הזה מומלץ מאוד בשטיחים הסינטטיים
פוליפרופיליין – ההפך מכל מה שרשום על סיב ההיטסט , הוא קשה לניקוי מושך אבק, לא מומלץ בכלל לילדים משום שילדים נוהגים לשכב על השטיח ואת כל האבק שנאגר בו הםנושמים והם יכולים לפתח אסטמה .

המלצה…

שטיחי ההיסט באריגה הם ללא ספק טובים יותר אך גם יקרים יותר לכן אם השטיח מיועד לחדר ילדים, במיוחד אם הם קטנים לא לקנות בשום אופן שטיח עם סיבי הפוליפופילן אבל אם השטיח מיועד לילדים גדולים אז זה אפשרי .
אפשר לקנות את הפולי פרופיליין לסלון אך יש לקחת בחשבון שהניקוי שלו קשה מאוד משום שהוא מושך המון אבק , בכל מקרה אם יש אפשרות כספית עדיף את ההיטסט .
השטיחי האריגה מגיעים בגדלים סטנדרטיים וחשוב לדעת את הגדלים לפני ההגעה לחנויות כדי לבדוק ולבחון בבית את גודל החלל הרלוונטי.

להלן הגדלים הסטנדרטים של השטיחים ארוגים:

120/170 ס"מ
135/190 ס"מ
160/230 ס"מ
200/290 ס"מ
300/400 ס"מ