רגע לפני החורף: 4 סוגי שטיחים שיחממו לכם את הבית והלב

הימים הגשומים הראשונים של הסתיו הפתיעו את כולנו ועכשיו יש סימן מובהק לכך שהקיץ עוד רגע נגמר והחורף כבר כאן. אין פריט יותר חורפי, נעים וביתי משטיח מפנק שכיף להניח עליו את הרגליים כשקמים מהמיטה בבוקר קר.
אם אתם מתכננים לשדרג את הבית עם שטיחים חדשים, תנו לנו לעשות לכם סדר עם ארבעה סוגי שטיחים שיחממו לכם את החורף.

שטיחי שאגי: רכים,  נעימים, עמידים

שטיחי שאגי כבשו בשנים האחרונות את הבתים של משפחות רבות בישראל, אולי בזכות המגוון העצום של דוגמאות, גדלים וצבעים. הם מגיעים חלקים או עם דוגמאות מיוחדות, הם מוצעים לרוב במחירים אטרקטיביים והם נחשבים עמידים במיוחד.
שטיחי השאגי מתאפיינים בשערות השטיח הארוכות שלהם שמעניקות תחושה נעימה ורכה מעל הרצפה הקרה. אין בחירה מתאימה יותר לבית עם ילדים, בזכות העמידות הגבוהה שלהם.

שטיחים באריגה: מראה ייחודי עם ניחוח של פעם

למרות שהיום שטיחי אריגה מיוצרים על ידי מכונות, עדיין יש תחושה קלאסית ומיוחדת בשטיח שנשזר לאט לאט בתהליך מיוחד במינו. השטיחים ארוגים עם מגוון של דוגמאות וגימורים, מהמראה הקלאסי שכולנו מכירים של צורות וצבעים חזקים ועד לדוגמאות קלאסיות שמשלבות גוונים מודרניים יותר, צורות גיאומטריות, פסים ועוד.
כמו שטיחי השאגי, גם שטיחים ארוגים הם בחירה מעולה בבית שבו רוצים להשקיע במוצר טוב ועמיד שיחזיק מעמד לאורך שנים. כדאי לבחור שטיחים ארוגים מספק מקצועי ואיכותי ולבדוק היטב את צפיפות האריג.

שטיחים פרסיים: קלאסיקה בניחוח אוריינטלי

שטיחים פרסיים מיוצרים בשיטות מסורתיות באירן הרחוקה ומגיעים לארץ כבר שנים, לעטר את הבתים של מי שאוהב את המראה האוריינטלי או רוצה לשלב את הצבעים החזקים והבולטים בתוכנית העיצוב שלו – וליצור מראה דרמטי.
למרות שהשטיחים הפרסיים האמיתיים מיוצרים רחוק מכאן באירן עדיין אפשר למצוא כאן בישראל הצע גדול של דוגמאות ואפשרויות ולהנות מהעיצובים הייחודיים לסוג הזה של השטיח.

שטיחים בעבודת יד: אריגה כמלאכה עתיקה

עוד לפני שרשתות העיצוב הזולות לבית אימצו את החיבה שלנו לשטיחים חמימים מתחת לרגליים, היו כאן אמנים שהתמקצעו באריגת שטיחים בעבודת יד. הם חשבו על כל גוון וצבע, על דוגמה שאין לאף אחד אחר ויצרו שלב אחר שלב שטיחים ייחודיים שעיטרו את הבתים של פעם.
גם היום אפשר למצוא שטיחים בעבודת יד שנוצרים מחומרים איכותיים ומתוך מחשבה על מוצר ייחודי וחד פעמי. אם אתם מחפשים שטיח שהוא לא רק פרקטי אלא מיוחד לבית שלכם ומתפקד כיצירת אומנות לכל דבר, זו הבחירה עבורכם.

איך בוחרים שטיח חדש לבית?

  • התאימו את השטיח לסגנון העיצובי בבית (ראו דוגמא), אבל אל תפחדו להשתמש בו כפריט ייחודי שיבלוט בשטח בין שאר הפריטים.
  • אל תוותרו על בדיקת איכות – צפיפות האריג, איפה יוצר השטיח, האם מדובר בספק אמין – כל הדברים האלו יבטיחו עמידות.
  • ביחרו בצבעים שתוכלו לחיות איתם לאורך זמן.
  • אם אתם יכולים, נסו לבדוק את מגע השטיח לפני שאתם קונים. 

כתיבת תגובה