ניקוי שטיח שעיר

אם השטיחים שבביתכם זקוקים לניקיון מהותי ורציני, כדאי שתדעו שכיום קיימים מגוון אנשי מקצוע העוסקים בתחום ניקוי שטיחים וריפודים, אשר ישמחו להעניק לכל שטיח ושטיח, את המראה הטוב ביותר, על ידי פעולות ניקיון הרלוונטיות לכל שטיח בהתאם לסוגו, אופיו, מרכיביו ועוד. אם בכל זאת אתם בוחרים לנקות את השטיח שלכם באופן עצמאי, כדאי מאוד שתדעו כיצד לנקות כל שטיח באופן הנכון והיעיל ביותר, מבלי להסב לו נזק ובכדי שבסופו של התהליך הוא יהיה נקי באופן מספק וראוי.

כיצד לנקות שטיחים?

כאמור, לכל סוג שטיח מתאימה פעולת ניקיון שונה. לא כל שטיח דומה בסוגו לשטיח אחר ולכן, לפני שמנקים שטיח באופן יסודי, יש ראשית כל לבחון מאיזה מרכיבים עשוי השטיח ובהתאם לכך, להתאים לו את פעולת הניקיון הרלוונטית. אם חשבתם שניקיון שטיחים הוא זהה והאופן לעשות זאת היא לשטוף את השטיח במים ולתלות אותו לייבוש, כדאי שתחשבו שוב. שטיפת שטיח במים ותלייה לייבוש יכולה להסב נזק משמעותי לשטיח. טחב, כתמים אשר לא יורדים ועוד , יכולים להיווצר בשטיח ולהוציא אותו מכלל שימוש לחלוטין. לכן, בכדי לא להסב נזק לשטיח האהוב שלכם, כדאי מאוד לבחון את סוגו ולקרוא כיצד יש לבצע את תהליך הניקוי שלו, ברמה הגבוהה, האיכותית והטובה ביותר. אם יש לכם שטיח עם שערות ארוכות, פעולת הניקיון היא פעולה מורכבת יותר מכיוון ששטיח שכזה יכול לצבור בין שערותיו לכלוך רציני וכתמים אשר לעתים קשה מאוד להסיר.

כיצד לנקות שטיח עם שערות ארוכות?

שטיח עם שערות ארוכות, הקרוי בפי כל גם: "שטיח שאגי" הוא שטיח מרהיב ביופיו אשר מעניק לכל בית אוירה ייחודית ומראה איכותי. אלא מה? שעם היתרונות שבו קיימים גם חסרונות לא מעטים. בגלל שערותיו הארוכות הוא צובר לכלוך רב ואבק, ולעיתים קשה עד בלתי אפשרי להסיר את כל הלכלוך והאבק ממנו. שטיח שאגי מנקים באמצעות פעולה מיוחדת שניתן להגדיר בשואבי אבק עבור ניקוי עמוק ויסודי, ניקוי באמצעות קיטור, ניקוי באמצעות קרצוף יבש או ניקוי באמצעות תליה בחוץ וניעור רציני של השטיח.

אין להתפשר על האופן שבו מנקים שטיח המכיל שערות ארוכות. בכדי לקבל את המראה הטוב ביותר של שטיח שאגי, יש לבחור בפעולת הניקיון הרלוונטית לו.