ניקוי ספות – איך עושים זאת נכון

ספות הן מסוג הפריטים שלא נהוג לרוץ להחליף, וזאת כי הן עולות לא מעט, ואף דורשות לא פעם עזרה מקצועית עבור שינוע ופינוי. על כן כאשר מגלים שהספה כבר אינה נראית כבעבר, כלומר שהצבע דהה, כתמים נוספו ובאופן כללי היא אינה נראית במיטבה, טוב לדעת שאין בהכרח צורך להחליפה, אלא ע"י הוצאה יחסית מינימאלית, ניתן לשפר את המראה ואף להחזיר אותה לימיה הראשונים, וזאת ע"י שירותי ניקוי מקצועיים.

לא כל בעל מקצוע מתאים למשימה

עם זאת, ידוע לכל שלא כל אחד יודע לגשת למשימה זו כראוי, וזאת כי לא חסרים סיפורי לקוחות שסמכו על בעל המקצוע, אך בסופו של יום גילו שהספה נהרסה, כלומר קיבלה כתמים שנצרבו בפני השטח והם לא ניתנים להסרה, ולו כי בעל המקצוע (לכאורה) השתמש בחומרי ניקיון שאינם מתאימים למצע. על כן אם גם אתם תוהים לגבי ניקוי ספות, איך עושים זאת נכון – ראוי שתעברו על רשימת הטיפים הבאה:

ניסיון עשיר

ראשית יש לפנות אל בעלי מקצוע שקיבלתם עליהם חוות דעת חיוביות. אין כמו לקוח מרוצה על מנת להיות רגועים. בנוסף אין לעשות ניסויים עצמאיים על הספה שלכם, אלא יש להבין שניקוי ספה מצריך ניסיון עשיר והיכרות מעמיקה עם מגוון חומרים. כמו כן בטרם מתחילים עם פעולת הניקיון, יש לאבחן כראוי מאיזה חומר עשויה המעטפת של הספה, וזאת על מנת לבנות תוכנית פעולה ראויה.

סבלנות

ש לקחת בחשבון שניקיון של ספה לוקח זמן. מכאן שאין לדלג על השלבים השונים ואין למהר לחזור להשתמש בספה. כלומר לרוב ניקיון יסודי של ספה אורך בין שעה וחצי לשעתיים, ואילו זמן הייבוש אורך כ12 שעות. כמו כן זמן הייבוש חשוב ואין להאיץ בו, אחרת עשויים להישאר כתמים בלתי רצויים.

תדירות

רבים טועים לחשוב שאת הספה שלהם יש לנקות רק כאשר כבר ממש ניתן להבחין בכתמים. ובכן מדובר בהנחה שגויה, וזאת משתי סיבות עיקריות: סיבה ראשונה נוגעת לכך שאם מחכים יותר מדי זמן עד שנעזרים בשירותי ניקיון מקצועיים, הרי שהכתמים עשויים להיות הרבה יותר קשים להסרה, ואילו סיבה שנייה היא שיש לנקות ספות לא רק כיוון שהמראה אינו נעים לעין, אלא גם על מנת לשמור על סביבה יותר בריאה, ועל מנת להישמר מחיידקים ומקרדית האבק (אליה אלרגיים לא מעט ילדים ומבוגרים). מכאן שההמלצה היא להקפיד על ניקיון מקצועי כל חצי שנה.

תיאום ציפיות

בעל מקצוע ינקה רק לאחר שבחן את סוג הריפוד ואת גמישות הבד, ורק לאחר שערך תיאום ציפיות אל מול הלקוח. כמו כן יש מקרים בהם לא תילקח אחריות, כל עוד הלקוח הוא זה שיתעקש לנקות את הספה. לסיכום נציין שכאשר תוהים לגבי ניקוי ספות, איך עושים זאת נכון? ניתן לתמצת את כל התשובה בחמש מילים: ע"י פנייה אל איש מקצוע!