מעצבת פנים – באילו אמצעים היא משתמשת לעיצוב

כשאנחנו חושבים על עיצוב פנים, באופן כללי, רחב, אנחנו חושבים על אנשי מקצוע שלוקחים חדר מסוים, משנים את המיקום של הריהוט ושל האביזרים בחדר, וזה מבחינתנו השינוי שנעשה לצורך עיצוב המקום. אומנם יש בכך משהו, אז רק חלק מהעבודה של מעצבי פנים, אך זה לא החלק העיקרי.

כל מעצבת פנים או מעצב פנים שנשכרים לצורך פרויקט מסוים, מביאים אליו את כל הניסיון והידע שהם רכשו עם השנים, בין אם בלימודים ובין אם בעבודה, במטרה לייצר את תוכנית העיצוב הטובה ביותר וכמובן לממש אותה. זו המטרה הסופית והעיקרית של כל מעצבת פנים או מעצב פנים, בסופו של דבר.

מעצבת פנים טיפוסית, תסתכל על המבנה אותו היא אמורה לעצב ותבחן עם מה יש לה לעבוד, ובאילו אמצעים היא יכולה להשתמש בשביל לעצב את המקום. צריך לומר, כל מעצבת או מעצב, נשכרים לעצב מבנה מראשיתו, כלומר אחרי שבנייתו הסתיימה או מתוך כוונה להחליף את הסגנון של העיצוב במבנה, אחרי שהוא כבר נבנה, מתפקד ויש אנשים שמשתמשים בו.

מן הסתם, כל מעצבת ומעצב, יבחנו את הכלים שעומדים לרשותם, הן ביחס למה שהמבנה צריך והן ביחס למה שאלה אשר שכרו אותם לעבודה ירצו לעבוד איתו. יש אנשים שיעדיפו לא להשתמש עם חומרים מסוימים, אחרים יבקשו סגנון עיצוב מסוים, הכל תלוי בהיצע מצד אחד, ובאופי המבנה ובסגנון העיצוב שהם רוצים להעניק למקום.

דוגמאות לאלמנטים איתם עובדים מעצבי פנים

לפני שנציג כמה דוגמאות, צריך לומר כל מעצבת פנים או מעצב פנים, לומדים במסגרת לימודי עיצוב פנים, בין היתר כיצד לעבוד עם מגוון חומרים, כיצד להבדיל ביניהם, לשלב, ובכלל כיצד לקחת מבנה מסוים ולעצב אותו בצורה נכונה תוך שימוש חכם באותם חומרים. מעצבי פנים אמורים לדעת לשלב בין הדברים השונים, על מנת לייצר את העיצוב הנכון ביותר עבור המבנה.

דוגמא לכך אנחנו יכולים לראות למשל, בשילוב בין פרקטים לשטיחים ואלמנטים אחרים כגון כורסאות בחלל החדר או ריהוט גן. השימוש במרכיבים אלו הוא מהותי, מאחר ואם ניקח מבנה סטנדרטי, ייתכן מאוד שפרקטים לא יכולים להתאים לו או שצריך להשתמש בסוג מסוים שלהם ובסוג מסוים של שטיחים על מנת שהם יתאימו למבנה. זה נכון בהקשרים שונים, צבע, חומר, סגנון ועוד.

עוד דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות כאשר מעצבי פנים בוחרים להשתמש בחומרים מסוימים לריהוט. הרבה פעמים הם ימליצו על שימוש בעץ או מתכת מסוימת, השאלה היא אם מה שרואים כאשר הם ממליצים על חומר זה, זה גם מה שהלקוחות שלהם מסוגלים לראות כאשר הם מציעים להם.

על מנת להתגבר על קשיים בתהליך העבודה המשותף, רצוי להציע מספר הצעות אך להגביל אותן על מנת שלא להתפרס יותר מדי ולהציע רעיונות שלא יתאימו כלל למה שהלקוחות מציעים מאיתנו.

סרטוט