טעויות נפוצות בבחירת וילונות

בחירת וילונות לבית היא לא עניין פשוט. ההוצאה גדולה למדי ותוצאת הבחירה היא משהו שיישאר איתנו לזמן רב. מהן אם כך הטעויות הנפוצות בבחירת וילונות?

אחת העצות הטובות שאנחנו יכולים לתת לכם בבחירת וילונות אצל חנות וילונות, היא לקחת בעל מקצוע – דקורטור או מעצב פנים – שיסייע לכם בעניין הזה. נכון, זה לא שרות זול (המחירים נעים סביב 250 – 450 ש"ח למטר), אבל התקנת וילונות היא בכל מקרה הוצאה כבדה וכדאי שתעשה נכון.

בחירת וילונות – טעות מספר 1: מדידה שגויה

מדידה לא נכונה היא בעיה. היתרון בבחירת בעל מקצוע למשימה (הפשוטה?) הזו, היא שהוא מודד את החלונות והפתחים, והאחריות לכל טעות נופלת עליו. אם אתם מודדים – ודאו שאתם יודעים בדיוק מה אתם מודדים: בהתאם לבחירת הווילונות, בצעו את המדידה: חיצונית למסגרת, פנימית לנישה או חיצונית לנישה וכד'.

בחירת וילונות – טעות מספר 2: וילונות קצרים מדי

אל תתפתו לחסוך בעניין הזה. בבחירת וילונות, לכו על וילונות ארוכים, שמגיעים עד לרצפה. וילונות אלה הם שישדרו מראה קלאסי מכל בחירת וילונות. ואגב, אם אתם קונים וילונות מוכנים, קנו וילונות שהם אפילו קצת ארוכים יותר וקצרו אותם.

בחירת וילונות – טעות מספר 3: תליה נמוכה מדי

אל תשאירו רווח בין התקרה והווילון – תלו את הווילונות גבוה ככל האפשר. זה חשוב במיוחד בבחירת וילונות לחדרים או חללים יחסית קטנים.

בחירת וילונות – טעות מספר 4: רוחב הבד – נטו וברוטו

בבחירת וילונות רומאים אין בעיה: מדובר בווילונות שטוחים. כנ"ל בפתרונות הצללה אחרים, שאינם וילונות בד קלאסיים, כמו וילונות ונציאניים וכד'. בבחירת וילונות בד יש לזכור שלווילון ישנו נפח, שמבוסס על הכיווצים והקיפולים שלו. רוחב הווילון ברוטו צריך להיות פעמיים עד פעמיים וחצי מרוחב הפתח. בפתחים קטנים אפשר לרדת למעט פחות.

בחירת וילונות – טעות מספר 5: השינות והמסילות

על מה אתם עומדים לתלות את הווילונות בהם בחרתם? מסילות אלומיניום פשוטות, כמו של שנות השבעים? ואולי בחירת הווילונות שלכם מתבססת על מוטות עץ או מתכת מושחרת? בבחירת וילונות, אל תשכחו את הפרזולים ומתקני התליה השונים.

בידקו איך משלבים מוטות התליה עם הבדים שבחרתם כבר בשלב בחירת הווילונות ואל תשאירו את העניין הזה ליד הגורל או לסוף, בהכרח. בנוסף, ודאו שמהחומר המבוקש על ידכם יש מספיק לספק לכם בחנות, אפילו עם עודף קטן. ודאו שהצבע עמיד ושתחזוקת המוטות – אם בכלל נחוצה – קלה ומהירה.