קנייה חכמה של שטיח:

סגנונות, צבעים וסוגים של שטיחים הם העדפה אישית של כל לקוח ולקוח בהתאם לטעמו האישי וכמות הכסף אותו הוא מוכן להשקיע.
להלן מספר עצות לקנייה חכמה ובטוחה של שטיחים:
מומלץ למדוד את החדר המיועד לפני הגעה לחנות.
להלן מידות סטנדרטיות של שטיחי אריגה:
120/170 ס"מ
135/190 ס"מ
160/230 ס"מ
200/290 ס"מ
300/400 ס"מ

כדאי לקנות שטיח בחנות מוכרת ובעלת מוניטין רב, כזאת שתספק שירות ופתרון לכל בעיה.
יש לערוך סקר שוק לפני הקנייה גם למחיר וגם לאכויות השטיח.
במידה ומחליטים לקנות שטיח מסוג סינטטי(רוב שטיחי האריגה) מומלץ לקנות שטיח עם סיבי היטסט ולא סיב מסוג פוליפרופילן.
יש לשים לב שתפירת השטיח זהה, יציבה ואחידה בכל צידי השטיח.
יש לראות שגב השטיח שלם וללא קרעים- זכרו אם גב השטיח תקין הוא יחזיק זמן רב יותר.
יש לשים לב לחדות הצבעים ולאחידותם.
רצויי להוריד נעליים החנות לבחון כי מידת נעימות השטיח לשביעות רצונכם.
בחנויות השטיחים רוב השטיחים תלויים, לפני הקנייה יש לבקש לראות את השטיח על הרצפה כדי לבחון את גודלו כפי שיוצג בבית. שטיח תלויי נראה גדול יותר וצבעיו שונים מצבעו האמיתי.
שטיח שנראה יפה בחנות לא תמיד מתאים לבית ולכן כדאי לקבל מהמוכר אישור החלפה.
יש לשים לב אם השטיח מגיע עם אחריות, כדאי לקבל בכתב מידע אודות האחריות וכן לכמה זמן היא תקפה ומה היא כולל.

טיפים של חנויות שטיחים ופרקטים:

טיפ קטן וחשוב לשמירה על רצפת הפרקט החדשה שלכם.
לאחר סיום התקנת הפרקט בבית או בעסק מומלץ להחליף את גלגלי הפלסטיק הסטנדרטיים המורכבים על רהיטים (כסאות כונניות מתקן למחשב ועוד) בגלגלי סיליקון או גומי המיועדים לרצפת פרקט ובכך לשמור על הפרקט לאורך זמן למניעת שחיקה

התקנת פרקט לבית: לפני התקנת הפרקט יש לשים לב על איכות, טיב הפרקט ועמידותו לאורך שנים עפ"י דרגות השחיקה וכמובן יש לשקלל את החדר/ האיזור המיועד

טיפים לפרקטים

רצפות עץ הן בין המוצרים הקלים ביותר לניקוי לעומת ריצופים אחרים, פרקטים מעץ שומרים על חמימות ואופי באמצעות פעולות תחזוקה יומיומיות פשוטות. כדי להבטיח את היתרונות של פרקט עץ טבעי יש להקפיד על הגיון בסיסי. במידה ויש נזק בריצוף פרקט עץ טבעי אין צורך להיכנס לפאניקה. אחד היתרונות של פרקט עץ מלא הוא היכולת לתקן ולחדש במידת הצורך וליצור רצפה חדשה. התייחסות להמלצות תחזוקה תוכל לצמצם ואף למנוע את הצורך בתיקון או חידוש רצפות פרקטים מעץ, לכן אנו ממליצים על הצעדים הבאים:

לעולם אין לשטוף במים באמצעות דליים או צינור פרקט מעץ כמו בריצופי אבן, שימוש במים על גבי פרקטים עלול ליצור נזק בלתי הפיך לכל רצפת עץ ללא יכולת לשפץ או לחדש.

ריצפת פרקט עץ טבעי מושפעת משינוי לחות וטמפרטורה, יש לצפות לדיס-פורמציה עונתית ומומלץ לשמור על לחות יחסית של 45%-55%, טמפרטורות ולחויות קיצוניות אינן מומלצות. במידה ובני אדם לא ירגישו בנוח בחדר חם ולח מאוד כך גם ריצוף פרקט מעץ מלא.

רצפת פרקט עץ טבעי תשנה את צבעה בחשיפה לאור טבעי או מלאכותי. במספר זני עץ שינוי הצבע הוא דרמטי. עצים אקזוטיים משנים את צבעם בצורה קיצונית. פרקטים מזנים בהירים ישנו את צבעם כך שיכהו, יצהיבו או יאדימו בהתאם לצבע פרקט העץ המקורי וכן לרמת החשיפה.

תחזוקה על בסיס קבוע כגון טאטוא ניגוב ושאיבה הן הדרכים שבהן יש לנקות פרקט עץ טבעי, ניגוב יש לבצע באמצעות מגב בעל ראש כותנה ברוחב 30 ס"מ עד 45 ס"מ המיועד לריצוף פרקט מעץ מלא, יש לרסס על גביו חומר ניקוי יעודי 12 עד 24 שעות לפי השימוש במגב כדי לשמור על תוצאות רצויות בהתאם להוראות יצרן. לא להשתמש בשואב אבק בעל ראש קשיח, יש להשתמש בשואב אבק עם ראש מברשת רכה. בכל מקרה לא להשתמש בשואב אבק חובט.

אין להשתמש בחומרי ניקוי על בסיס אמוניה, חומרי גימור אקריליים, מוצרים על בסיס ווקס, תמיסות ניקוי כימיות, כלור, פוליש, סבון שומני, חומרים חומצתיים או כל מוצר דומה, יש להשתמש במוצרי ניקוי מומלצים עבור ריצוף פרקט עץ טבעי, נוזלים שנשפכו על גבי פרקטים מעץ יש לנגב מיידית במטלית לחה ורכה או מגבת נייר.
מומלץ להשתמש בשטיחונים פנימיים וחיצוניים בכל כניסה כדי לנגב בהם לכלוך ולא לגרור בוץ, אבק ואבנים הגורמים נזק. יש לנער, לשטוף ולשאוב את השטיחונים על בסיס קבוע. שימוש בשטיחונים באזורים בהם יש מעבר בתדירות גבוהה כגון מסדרון צר או במטבח כדי לצמצם חיכוך עם רצפת פרקט מעץ טבעי. אין להשתמש בשטיחים עם תחתית גומי או פלסטיק, בכל מקרה מומלץ להוסיף רפידה בין שטיח לרצפת פרקט עץ, בשימוש בשטיחים בתוך הבית במיוחד לאחר התקנה, יש לשנות את המיקום שלהם כדי למנוע שינוי בגווני פרקט העץ.

לגזור ציפורניים לבעלי חיים בבית כדי לצמצם את השריטות הקשות האפשריות.

אין לגלגל או להחליק חפצים כבדים בצורה ישירה על ריצפת פרקט עץ גושני,

הימנעו מגרירת רהיטים והקפידו להרים אותם, במידת הצורך ניתן להניח שמיכה או פריט אחר כדי להחליק בקלות, יש להשתמש במחליקי טפלון בתחתית כל ריהוט שמונח ישירות על גבי פרקטים מעץ. גלגלי פלסטיק, רגלי עץ צרות, רגלי מתכת חשופות עלולות לפגום בכל רצפת פרקט עץ טבעי במידה ואינם מכוסים.

להסיר נעליים בעלי מסמור גס בסוליות ולהקפיד באופן כללי על ניקיון הנעליים, עקבים גבוהים וכן סוליות גומי שחור עשויות לגרום נזק לכל רצפת פרקט עץ.

להגן על פרקט עץ מקרינה ישירה של קרני שמש מומלץ להשתמש בוילונות, קיימת אפשרות לסנן קרינה אולטרא סגולית במשטחי זכוכית גדולים של חלונות או דלתות על ידי ציפוי מתאים.