הסרת כתמים מסלון בד

מערכת הישיבה בסלון שלכם היא מוצר יקר שחשוב מאד לשמור עליו בצורה הטובה ביותר. לא רק שהוא עלה אלפי שקלים במקרה הטוב וחבל להרוס סתם, חשוב מאד גם לוודא שהניקיון שאתם עושים לספות שלכם הוא לפי ההוראות של היצרן, כדי שהחבלה לא תהיה בגלל טעות שלכם. ספות, בדומה לכל דבר אחר שיש לכם בחיים, כמו רכב, מוצרי חשמל ועוד – הן משהו שצריך לתחזק. כלומר, צריך לנקות לעיתים קרובות בצורה נכונה, פעם בכמה חודשים להזמין חברת ניקוי ספות מקצועית, פשוט לשמור על הצורה, ההגיינה והתחזוקה של הספות. אחרת, חבל על הכסף שהוצאתם: זה פשוט יתבלה מהר מאד.

כל לכלוך ושיטת הניקוי שלו

חשוב להבין ולשנות את התפיסה: אין חומר ניקיון אחד שמנקה את כל הכתמים. על מנת לנקות כתמים ספציפיים צריך חומרי ניקיון מסוימים, ורק הם יוכלו להסיר את הכתמים בצורה נכונה. כלומר, אם יש כתם מסוג מסוים חשוב מאד לוודא שהחומר שיש לכם לנקות אותו בבית ו/או שאתם עומדים לקנות מהר כדי לעשות זאת בזריזות, שיהיה מתאים למה שצריך. אם תנקו עם חומר שלא מתאים, אתם עלולים להרוס את הבד, וכאמור חבל מאד, שכן הספה הזו עלתה אלפי שקלים. להלן טיפים לניקוי הספה בצורה נכונה.

  • את הלכלוך היבש כמו חול או פירורי חטיפים אפשר לנקות עם שואב אבק רגיל. פעם בשבוע או לאחר ה"בלגאן" זה מספיק והותר.
  • את הלכלוך הרטוב צריך לנקות עם חומרים מתאימים ולא עם "תרופות סבתא". ישנם הרבה יצרנים טובים וחשוב לקנות את מה שמתאים. לנקות יין או תה זה משהו אחד, לנקות פליטה של תינוק זה משהו שני, ולנקות כתמי אוכל קשים זה משהו שלישי. כל אחד ומה שהוא דורש.

בעבור שני סוגי הכתמים האלו כדאי לעשות שימוש בשירותיה של חברה מקצועית אחת לכמה חודשים. חשוב מאד לעבוד רק על פי ייעוץ של גורם מומחה ו/או הוראות היצרן על הקופסאות של חומר לניקוי ספות

חומר לניקוי ספות

כיום ניתן להשיג חומרים מקצועיים לניקוי ספות, אותם חומרים הנמצאים בידי חברות ניקוי ספות המקצועיות מגיעות אל הסלון שלכם, את החומרים ניתן לרכוש ישירות מחברות מקצועיות המציעות אותם למכירה, מומלץ לפני כל שימוש תמיד לקראו את הנחיות היצרן ובנוסף להתייעץ עם איש מקצוע בתחום לקבל שימוש בנוזל אל מול סוג הבד שבביתכם

טיפים

  • אין לנקות את הבד רק באמצעות חומרים מקציפים. אל תעשו זאת באלימות או באמצעות ג'לים ונוזלים, שכן הם יהרסו את הטקסטורה של הספה וישאירו צלקות. בנוסף, אל תחדירו את חומרי הניקוי כי הם יתייבשו וישארו בפנים ואז סתם הרסתם את הספה יותר.
  • זהו את מקור הכתם והתאימו לו את החומר המתאים. סוגי הכתמים הם: מבוססי מין, שמן מהחי, שמן סינתטי, צבע, צבע מאכל, הפרשות.
  • זהו את סוג הבד והתאימו לו את החומר המתאים. סוגי הבדים לספות בדרך כלל הם: סיבים מהחי, מהצומח, סינתטיים.

לסיכום, השקיעו בספות שלכם את מה שמגיע להן. הן יחזיקו הרבה יותר זמן, ושווה לעשות את המחקר ולתת להן ניקוי כמו שצריך.