איך משלבים בצורה נכונה בין שטיחים לספות

אין ספק שאחד החדרים החשובים והבולטים ביותר בכל בית, הלב של הבית כפי שניתן לכנות אותו, הוא הסלון. שם נבלה את מרבית הזמן שלנו כשאנחנו בבית, שם אנחנו מארחים בני משפחה וחברים, לשם מתנקזים כל בני הבית בסוף כל יום לימודים או עובדים, בשביל לצפות ביחד בטלוויזיה, לדבר, לקרוא או לכל דבר אחר.

לכן גם יש משמעות רבה לעיצוב של חלל החדר וכן יש משמעות רבה לאופן בו אנחנו נעצב את המקום ונשמור על הניקיון והתחזוקה שלו. בסלון אנחנו נדאג שתהיה מערכת ישיבה, מזנון, שטיחים ופריטים אחרים, וכן אנחנו נדאג אם יהיה צורך, להזמין אנשי מקצוע שידאגו לנקות את חלל החדר ואת הפריטים השונים שממוקמים בו. למשל, נזמין שירותי ניקוי ספה עד הבית, שירות ניקוי שטיחים באופן ספציפי או כל דבר אחר שיאפשר לנו לשמור על חלל נקי ומתוחזק.

על מנת שהסלון יהיה מעוצב היטב וכן ישמש אותנו בצורה פרקטית, אנחנו נשתמש בפריטים שונים. בין היתר, אנחנו נשתמש בשטיחים אשר יכסו את הרצפה ויאפשרו לנו ליהנות גם מאפשרות להימנע מדריכה או ישיבה על רצפה קרה וגם יאפשרו לנו לעצב את הרצפה בסגנונות שונים.

באופן טבעי, אנחנו נרצה שכל הפריטים, ובפרט השטיחים והספות, יהיה ביניהם קשר מסוים, מבחינת העיצוב. כלומר, שלא ייווצר מצב שכל פריט יהיה מבוסס על צבעים, דוגמאות ועיצובים שונים, אלא שיהיה קשר אמיתי, נראה לעין ביניהם. בצורה כזו, אנחנו נוכל לייצר עיצוב אחיד, עיצוב מקורי שמתאים למקום.

לפני שנציג כמה נקודות שיכולות לעזור לנו בהקשר זה, חשוב להדגיש, כשאנחנו רוכשים שטיחים מדובר על רכישה ארוכת טווח, רכישה לשנים רבות, לעתים לכל החיים. עם זאת, להבדיל ממערכות ישיבה, את השטיח אנחנו יכולים לנייד ולהעביר אל חללים אחרים בבית. זאת אומרת, אם אנחנו מרגישים שהעיצוב מיצה את עצמו, אז אנחנו יכולים להעביר את השטיח אל מקום אחר, ולעצב מחדש את הסלון שלנו.

נקודות משמעותיות בבחירת שטיחים לסלון

תכנון – עלינו לתכנן את העיצוב מבעוד מועד, בין אם זה מבחינת גודל, צבעים, חלוקה וכדומה. כל דבר קטן יכול להשפיע כך או אחרת בשביל שנוכל לעצב את הסלון שלנו כמו שאנחנו רוצים, בצורה יפה ומרשימה.

צבעים – עלינו לבחון מה הם הצבעים השולטים, מה הם הצבעים בהם אנחנו בוחרים לעצב את הסלון, כך שנוכל להשתמש בהם, בין אם זה בשטיח עצמו ובין אם זה בגוונים דומים להם.

סגנון – אנחנו יכולים למצוא סגנונות שונים של שטיחים, קלאסיים, מודרניים ואחרים. כשנבחר את הסגנון של עיצוב הסלון, נוכל לבחור בצורה חכמה גם את סגנון השטיח.

השראה – לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא מקורות השראה רבים ומגוונים, בין אם זה לעיצוב הסלון בכלל ובין אם זה לבחירת שטיחים מתאימים שישרתו את הסגנון בו אנחנו בוחרים להשתמש.