איך בוחרים את השטיח הנכון לבית

אחד הפריטים הבולטים והחשובים ביותר לעיצוב הבית, הוא שטיח. כמעט בכל בית אנחנו נמצא אותו, בין אם מדובר בדירה קטנה ובוודאי אם מדובר בבתים פרטיים או בדירות גדולות. לא פעם, אנחנו נמצא שטיחים ביותר מחלל אחד בהתאמה לסגנון ולעיצוב שלו.

כאשר אנחנו מחליטים לרכוש שטיח לבית, עלינו לחשוב על כל הדברים שיכולים להשפיע על תהליך הרכישה. החל משאלות כמו, כיצד השטיח יעזור לנו לעצב את חלל החדר בצורה יפה ומעניינת ועד לשאלות של טיפול ותחזוקה, למשל, האם אנחנו נרצה לנקות את השטיח בעצמנו, האם נוכל לעשות זאת, או שמא נרצה להזמין חברה שמעניקה שירות של ניקוי שטיחים עד הבית.

כל פרט קטן יכול להשפיע כך או אחרת על הבחירה שלנו, כל פרט קטן יכול להשפיע על שאלות שיכולות לעלות או לחסוך לנו לא מעט כסף. צריך לומר, השטיח כשלעצמו עולה לא מעט כסף, החל ממאות שקלים ומעלה. בוודאי שכל נושא הטיפול והתחזוקה שלו עולה גם הוא לא מעט, סביר להניח שנרצה ליהנות משטיח אשר נוכל לתחזק היטב, בשביל שיחזיק מעמד זמן רב. על כן, הבחירה שלנו צריכה לקחת בחשבון את כל הנקודות שיכולות להשפיע על כך.

בחלק הבא שלא המאמר, נציג כמה נקודות שעלינו לחשוב עליהן לפני שאנחנו מחליטים לרכוש שטיח כזה או אחר. לפני כן חשוב להדגיש, קניית שטיח היא עניין לשנים, כלומר, מדובר בפריט שיכול להחזיק, שלושים-ארבעים שנה ואפילו יותר. בהנחה כמובן שהוא עשוי היטב ואנחנו דואגים לתחזק ולטפל בו כמו שצריך. לכן, אם אנחנו כבר משקיעים, רצוי לקנות משהו איכותי שישרת אותנו מכאן והלאה.

3 נקודות חשובות ברכישת שטיח

שימוש – כאשר אנחנו רוכשים שטיח לבית, מוטב שאנחנו נחשוב איזה שימוש אנחנו רוצים לעשות בו והיכן. ישנם שטיחים שכל המטרה שלהם היא לספק חווית עיצוב. להוסיף נופך נוסף לחלל החדר. ישנם שטיחים, לעומת זאת, שהתפקיד שלהם הוא לחמם את הרצפה, לספק לנו אלמנט ייחודי לבידוד, כך שלא יהיה לנו קר בחורף.

חדרים – כאמור, כל שטיח אמור להתאים לחדר בו אנחנו רוצים להציב אותו. ישנם שטיחים שמתאימים יותר לסלון, חדרי אירוח, חדרי שינה של הורים, לעומת זאת ישנם שטיחים שמתאימים יותר לחדרי שינה של ילדים או למקומות אחרים. ההבדל בדרך כלל נע בין שטיח מודרני לשטיח קלאסי.

עלינו לבחור שטיחים שמתאימים לעיצוב החדר בו אנחנו מתכוונים להציב אותם.

עלויות – כאמור, עלינו לחשוב על השאלה, היכן אנחנו יכולים לרכוש את השטיח שלנו וכמה עלינו לשלם עליו. אנחנו צריכים לקחת בחשבון, גם את כל הנושא של עלויות נלוות, קרי, כמה יעלה לנו לתחזק ולטפל בו, והיבטים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על העלויות שנצטרך לשלם.